"Batman Metal: Batman Death Metal" - Scott Snyder, Joshua Williamson, Tynion James IV
Co gorsza, Najmroczniejszy Rycerz zdobył wystarczającą ilość energii antykryzysu, aby przekształcić wszystko, co istnieje, w Multiwersum, Które się Śmieje. Bohaterowie nie mają dużego wyboru: muszą przywrócić wszystkie wersje przeszłości, jakie istniały, albo zginąć.
Czy to koniec multwiersum, jakie znamy? Jaki kształt przybierze, kiedy rozegra się ostateczna bitwa? Odpowiedź znajdziecie w ostatnim, czwartym tomie serii „Batman Death Metal” kończącym niezwykłą sagę autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo, twórców serii „Batman” i „Batman Metal”.
"Clifton. Tom 6" - Bob De Groot
Ale bardziej niż emerytowanym szpiegiem, którego świat zazdrości perfidnemu Albionowi, Clifton jest Bocianem Melomanem, dowódcą skautowskiego zastępu, „zawsze gotowym” (żeby pomagać bliźnim)! Ten pechowiec często jednak pakuje się w kłopoty po same uszy. Ale przysięga to przysięga, prawda? W imię skautingu i Anglii Clifton przypomni bandytom wszelkiej maści, że „niczym w urzędzie skarbowym, przestępstwo nie popłaca!”.
Szósty zbiorczy tom zawiera cztery albumy: „Tydzień do śmierci”, „Zawał na zawołanie”, „Pantera dla pułkownika” i „Morderczy weekend”.
"Czarolina: Zmora" - Sylvia Douyé
Uczestników kursu czeka wiele niebezpiecznych wyzwań. Jak pomóc Czarolinie, która utkwiła między światami snu i jawy? Kim jest przybysz, który zjawił się w postaci szkieletu? Czy istnieje sposób na odegnanie złowróżbnego Zwiastuna? Kto jest odpowiedzialny za zmienianie istot żywych w szklane posągi? Jaka jest prawdziwa natura Madame C i profesora Balzara? Opowieść powoli zbliża się do końca, dlatego nadeszła pora na stopniowe poznawanie prawdy o dziwnej wyspie!
Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy „Czaroliny” autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu „Le Journal de Mickey”.
"FRNCK: Chrzest ognia" - Olivier Bocquet, Brice Cossu
Franck stara się odnaleźć w prehistorycznej rzeczywistości, jednak każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Stara się przyspieszyć ewolucję ludzi pierwotnych, wprowadzając w ich życie kolejne wynalazki, ale „plemię” nie zawsze docenia jego wysiłki. To już nie tylko samogłoski, ale też koło czy mydło… A próba zapoznania ich z kamieniem węgielnym ewolucji – ogniem – może skończyć się tragicznie dla wszystkich.
"Injustice: Bogowie pośród nas. Rok drugi" - Tom Taylor, Bennett Marguerite
Nie mógł jednak ochronić domu, żony ani rodziców przed Jokerem. Postanowił, że jedyną drogą do zaprowadzenia pokoju na Ziemi będzie zakończenie wszystkich konfliktów. Zaczął od przebicia pięścią piersi Jokera. A później poszerzał skalę działań.
Batman pozostaje wierny przekonaniu, że każdy zasługuje na uczciwy proces, niezależnie od rozmiaru popełnionych zbrodni. Obecnie prowadzi ruch oporu, który przeciwstawia się autorytarnym rządom byłego przyjaciela. Członkowie Korpusu Zielonych Latarni zauważyli drastyczne zmiany, jakie zaszły na Ziemi, i wyruszają na nią z zamiarem interwencji. Superman ma jednak ważne pytanie, które chce zadać ich przywódcom: dlaczego pozwolili na zagładę Kryptona?
Komiks równie wypełniony akcją jak fenomenalna gra, która była inspiracją do jego powstania.
„Injustice: Bogowie Pośród Nas – Rok Drugi” opowiada historię świata, w którym istoty o niemal boskich mocach próbują zaprowadzić porządek.
"Louca: Twarzą w twarz" - Bruno Deqiuer
Louca nadal trenuje pod okiem Nathana, ale czasu ma naprawdę mało, ponieważ zbliża się ostatni mecz sezonu, który zadecyduje o rzyszłości szkolnej drużyny. Loucę i jego kolegów czeka trudne zadanie, bo po drugiej stronie boiska stanie najsilniejszy zespół ligi. Nim jednak dojdzie do decydującego starcia, naszego bohatera czeka mnóstwo wysiłku i kilka rozczarowań.
Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak „Przygoda w Paryżu” czy „Lorax”. Potem stworzył komiksowy cykl „Louca”, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.
"Lucky Luke: Wanted Lucky Luke!" - Matthieu Bonhomme
Lucky Luke dowiaduje się, że jest poszukiwany listem gończym! Nie wie, za co miałoby go ścigać ramię sprawiedliwości, ale podobnych wątpliwości nie mają bezwzględni bandyci i groźni Apacze, którzy chcą zgarnąć ogromną nagrodę. A to nie koniec kłopotów naszego bohatera, bo ten zwykle stroniący od kobiet samotnik wpada w oko trzem pięknym siostrom... Czy wyjaśni się sprawa zagadkowego wystawienia listu gończego za na wskroś uczciwym rewolwerowcem i czy Luke ulegnie czarowi miłości?
Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich artystów. Co pewien czas pojawiają się także albumy specjalne, w których przedstawiane są autorskie wizje przygód Samotnego Kowboja. Tak właśnie jest z opowieściami Matthieu Bonhomme’a, francuskiego scenarzysty i rysownika znanego z takich serii jak „Esteban” czy „Le Petit Prince”.
"Mali Bogowie: Komedia Posejdona" - Christophe Cazenove
Mali bohaterowie zawsze dobrze się bawią, ale teraz mają jeszcze więcej rozrywki niż zwykle, bo obserwują, jak Grecy nieporadnie próbują zdobyć Troję. Tymczasem Odyseuszowi wciąż coś uniemożliwia odbycie rejsu dookoła świata, Atena uczy się dowodzić armiami, a Herakles szuka nadludzkiej siły tam, gdzie nikt by jej nie szukał. Z kolei niereformowalny Taurusek gra na nerwach nawet potężnym niebianom – Zeusowi i Posejdonowi. On to ma poczucie humoru!
Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
"Star Wars: Vader. Mroczne wizje" - Dennis 8222, Hallum, Hopeless 8221
Kim jest Darth Vader? Na to pytanie można udzielić wielu odpowiedzi: wojownikiem Sithów, bezwzględnym dowódcą, niszczycielem. Większość mieszkańców Imperium Galaktycznego widzi w nim symbol strachu i tajemniczą siłę z innego świata. Niektórzy jednak mieli okazję ujrzeć Mrocznego Lorda w innym świetle. Istnieją w galaktyce zakątki tak ciemne i straszne, że nawet Vader może się jawić jako rycerz na białym koniu...
"Władcy równin: Yakari" - Derib Job
Indianie polują na bizony, ale jednocześnie szanują te stworzenia i uważają je za dar od duchów opiekuńczych. Yakari postanawia bliżej poznać majestatyczne zwierzęta przemierzające w ogromnych stadach Wielkie Równiny Ameryki. Wyrusza z Małym Piorunem na wędrówkę, podczas której nie tylko zaprzyjaźni się z bizonami, ale także będzie musiał się wykazać odwagą i pomysłowością!
"Mistrzowie Komiksu: Yans" - Andre-Paul Duchateau
Seria zapoczątkowana w 1980 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego była przez kilka lat drugim obok „Thorgala” bestsellerowym cyklem komiksowym rysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Pod koniec lat 80. XX wieku artysta zaprosił do współpracy Zbigniewa Kasprzaka. Stworzony wspólnie piąty odcinek „Yansa” pt. „Prawo Ardelii” do dziś budzi emocje fanów próbujących wskazać, który rysownik jest autorem poszczególnych elementów dzieła. Począwszy od epizodu „Planeta czarów” Kasprzak został jedynym rysownikiem serii. W 1992 roku wyemigrował z Polski do Belgii, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Od ponad 20 lat jego pseudonim – Kas – jest dobrze znany miłośnikom komiksu w całej Europie. W ostatnich tomach serii scenarzysta dokonuje istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajmują teraz nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogacają uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbia je rysować, o czym mówi tak: „Dzięki nowym elementom mogłem nadać historii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach”.
"Światła Północy: Siostry wrony" - Malin Falch
Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.
Pochodząca z naszego świata dziewczynka Sonja przeżywa kolejne przygody w Jotundale. Pewnego dnia wraz z przyjaciółmi, Bjornarem i Lottą, trafia do wioski tajemniczych ludzi gór, gdzie spotyka się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Wkrótce jednak Sonja odkrywa, że przywódczyni gospodarzy Ravnda skrywa pewien mroczny sekret...
"Wrzaskun: Piękna i brzydal" - Tebo
Pierwsza księżniczka, którą ratuje z opresji, okazuje się niezwykle kapryśna i trudno mu z nią znaleźć wspólny język, nie wspominając o buziakach. Kiedy więc ratuje drugą, postanawia nie wypuścić jej z rąk, zwłaszcza że tak wiele ich łączy! Niestety pewnego dnia zostaje ona porwana do mrocznego zamku na wyspie i Wrzaskun, nie wahając się ani chwili, rusza by uratować ją ponownie!
Tebo, scenarzysta i rysownik komiksu, z nieukrywaną przyjemnością przepisuje na nowo stare bajki. Przejmując klasyczne kody gatunku, tworzy opowieść zadziorną, pełną akcji, humoru, słownej szermierki i barwnych, nieoczywistych postaci.
"Drużyna przyjaciół. Część 1" - Sophie Guerrive
"Piękna" - Kerascoet Hubert
Budzi fascynację i zazdrość.
Pożądanie i obsesję.
Piękna.
Błogosławieństwo i przekleństwo w jednym.
Młoda wiejska dziewczyna o odpychającej brzydocie dzięki zaklęciu wróżki staje się absolutną pięknością. Niemożliwy do odparcia urok pozwala jej szybko wspinać się po szczeblach społecznej drabiny. Nagle wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, wszystko jest możliwe. Nie ma mężczyzny, który potrafiłby się jej oprzeć, gdziekolwiek się pojawi rozpala namiętności, które prowadzą do wojen Dziewczyna powoli odkrywa, że piękno to także straszliwe przekleństwo...
"Maska. Tom 2" - John Arcudi, Doug Mahnke
Nasza
edycja to dwa tomy zbierające klasyczną serię (wydane w takim
standardzie jak The Goon) i nowa odsłona czyli "Maska: Przysięga
wierności".
Tom drugi zawiera albumy "The Mask: The Hunt for Green October", "The Mask: World Tour #1-4", "The Mask: Southern Discomfort", "Mask: Toys in the Attic" oraz "Night of the Return of the Living Ipkiss... Kinda"
"Sweet Paprika. Tom 1" - Mirka Andolfo
Paprika to pochłonięta karierą bizneswoman, która niepowodzenia w życiu
osobistym rekompensuje sobie zawodowymi sukcesami. Ale na jej drodze
staje Dill - przystojny i naiwny kurier o anielskim usposobieniu. Mirka
Andolfo ponownie mistrzowsko miesza konwencje, Dziennik Bridget Jones i
Seks w wielkim mieście doprawiając szczyptą Diabeł ubiera się u Prady.
"Amazing Spider-Man: Ścigany" - Nick Spencer
Siergiej Kravinoff i jego pomagierzy od miesięcy porywają przebranych za zwierzęta superludzi i brakuje im do kolekcji już tylko jednego: Spider-Mana. Co Kraven chce z nimi wszystkimi zrobić?! Zwierzyna zostaje wypuszczona w Central Parku i rozpoczynają się łowy – lecz nie tylko Kraven jest myśliwym. Kto jeszcze weźmie Spideya na cel? Peter Parker znajdzie się w paskudnej sytuacji – na szali leży życie niewinnych (i nie tylko), a on, no cóż… jest Spider-Manem. Finałowe starcie zakończy się w zaskakujący sposób.
"Trolle z Troy" - Mourier Jean-Louis, Christophe Arleston
Album zawiera oryginalne tomy 21–24: „Złoto trolli”, „W trollej szkole”, „Sztuka prymitywna” i „Kamień z nieba”. Trolle nigdy nie mają spokoju ze strony ludzi. Tym razem włochaci mieszkańcy lasu będą musieli sobie poradzić z tłumami uczestniczącymi w gorączce złota. Potem wrócimy do dzieciństwa Wahy, kiedy jeszcze uczyła się w trollej szkole. Ona i inne maluchy znajdą się w niebezpieczeństwie, gdy pewna wiedźma postanowi wykorzystać ich mleczne zęby do ponurych czarów. Następnie Waha i jej przyjaciele zostaną wciągnięci w niedorzeczny konkurs ogłoszony przez bajecznie bogatego władcę miasta wzniesionego na środku pustyni. A na koniec bezwłosa trollica spróbuje uratować swoją wioskę przed katastrofą nadlatującą z nieba.
"Kanibale Nowego Jorku" - Francois Boucq, Jerome Charyn
Nowy Jork, rok 1990. Młoda policjantka Azami zostaje wciągnięta w rozgrywki ludzi zajmujących się mroczną i przerażającą działalnością. W ostępach wielkomiejskiej dżungli istnieje ukryty świat, gdzie za duże pieniądze można zdobyć rzecz najważniejszą – wieczną młodość. Jednak, jak każdy nielegalny towar, także ten jest produkowany za pomocą krwawych metod. Korzenie tajemniczego procederu sięgają wydarzeń sprzed niemal pół wieku – wtedy to w pewnym radzieckim gułagu narodziły się potwory, dla których ludzkie ciało to tylko materiał umożliwiający przetrwanie i przynoszący duże zyski...
W tym tomie poznajemy jedną z pierwszych kobiet naukowców – filozofkę i matematyczkę Hypatię z Aleksandrii. Do jej największych odkryć legenda zalicza wynalezienie astrolabium, czyli przyrządu astronomicznego używanego w nawigacji. Dzięki swojej tolerancji i otwartości była osobą bardzo szanowaną w Aleksandrii, a rozległa wiedza i umiejętność logicznego rozumowania powodowała, że zwracali się do niej o radę nawet przedstawiciele władz.
Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohaterki, oraz krótkie kalendarium jej życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.
"Klasyczne Baśnie Disneya w komiksie: Aladyn" - Bobbi Jg Weiss
Baśniowym Agrabahem rządzi dobrotliwy sułtan, którego córka Dżasmina za kilka dni musi wyjść za mąż, jak nakazuje prawo. W tym samym mieście żyje złodziejaszek o imieniu Aladyn. Pewnego dnia w jego ręce wpada czarodziejska lampa, w której mieszka dżin. Sympatyczny młodzieniec wreszcie spełnia swoje wielkie marzenie: zostaje księciem i zdobywa serce Dżasminy. Nie wie jednak, że władzę w państwie – a potem w całym wszechświecie! – zamierza przejąć przebiegły wezyr Dżafar. Czy pomysłowemu Aladynowi uda się pokrzyżować plany złego wezyra?
Wzruszający komiks o biedzie i bogactwie, o pragnieniu poznania świata i o miłości pomimo wszystko.
"Batman Knightfall: Prolog" - Dixon Chuck, Dennis O`Neil, Doug Moench
Na początku lat 90. XX w. było to wydarzenie, które podobnie jak „Śmierć Supermana” wstrząsnęło nie tylko uniwersum DC, ale też czytelnikami. Było to również pierwsze tak duże przedsięwzięcie w komiksach o Mrocznym Rycerzu, ten potężny crossover publikowany był przez ponad dwa lata na łamach kilku serii związanych z batrodziną.
Obrońca Gotham nigdy dotąd nie spotkał równego sobie przeciwnika. Mimo dość bogatej galerii łotrów Batman potrzebował zupełnie nowego antagonisty – innego niż Joker czy Strach na Wróble – dorównującego mu zarówno intelektem, jak i siłą fizyczną. Tak pojawiła się postać Bane’a, który jest nie tylko bezwzględnym draniem, ale i doskonałym strategiem. Po 50 latach od swojego debiutu Mroczny Rycerz został pokonany. A scena z udziałem Bane’a jest jedną z najbardziej ikonicznych w historii Mrocznego Rycerza.
Motyw ten będzie wykorzystywany i przetwarzany nie tylko w komiksach (seria „Batman” Toma Kinga), ale także w filmach („Mroczny Rycerz powstaje” Christophera Nolana) czy grach („Batman: Arkham Origins”). „Batman Knightfall” to pozycja, której żaden fan Mrocznego Rycerza nie może przegapić. To również świetna okazja do poznania licznych barwnych postaci wypełniających Gotham „Batman Knightfall: Prolog” rozpoczyna niezwykle ambitną, pięciotomową sagę zbierającą wszystkie wątki związane z niezapomnianym starciem Bane’a z Batmanem. W pierwszym tomie poznajemy genezę Bane’a i Azraela – dwóch nowych postaci w uniwersum DC, które będą kluczowe dla dalszych wydarzeń. Obserwujemy również Batmana zmagającego się z tajemniczą chorobą. Mimo że zgłasza się po pomoc do terapeutki Shondry Kinsolving, jego stan ciągle się pogarsza.
Tymczasem w Gotham działa wielu śmiertelnie niebezpiecznych przestępców. Joker, Poison Ivy, Szalony Kapelusznik i Killer Croc są w stanie zrobić wszystko, co w ich mocy, aby siać zamęt na ulicach. W mieście pojawia się też nowy gracz – szaleniec znany jako Bane. Jego przeznaczeniem jest zniszczenie Batmana i przejęcie kontroli nad Gotham.
Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Chuck Dixon, Doug Moench czy Dennis O’Neil. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Joe Quesada, Graham Nolan, Tom Grindberg, Jim Aparo oraz wielu innych.
"Silver Surfer: Czarny" - Donny Cates, Tradd Moore
"Sixtine: Złoto Azteków" - Aude Soleilhac, Frédéric Maupomé
Chodzi do szkoły, której nie cierpi, nie odrabia lekcji, nie lubi matematyki, zalicza wpadki przy tablicy przed całą klasą. Ale to tylko pozory z tą zwyczajnością. Pomimo swojego wieku przeżyciami mogłaby obdzielić niejednego dorosłego. Nie ma ojca. Zmarł, gdy była małym dzieckiem, pozostawiając w sercu niezagojoną ranę. Dom tonie w długach, a wizyty komornika stają się codziennością. Razem ze swoją mamą muszą się z niego jak najszybciej wyprowadzić. Jakby tego było mało, wkręca się w aferę, przy której seriale kryminalne bledną. Na szczęście nie jest sama. Towarzyszy jej dwoje przyjaciół z klasy, Sophie i Martin, oraz banda piratów szukających dziury w całym, a także ktoś jeszcze…
"Batman: Opowieści o duchach" - Guillem March, James Stokoe, Tynion James IV, Carlo Pagulayan
Jego najnowszy przeciwnik, tajemniczy Ghost-Maker, doprowadzi Mrocznego Rycerza do granic wytrzymałości, gdy ten będzie próbował chronić zarówno Łowcę Klaunów, jak i Harley Quinn! Zwycięzca tego pojedynku zdobędzie Gotham! Album zawiera również opowieść o genezie Łowcy Klaunów oraz wstrząsającą historię z Batgirl w roli głównej!
"Ultimate Spider-Man" - Brian Michael Bendis
"Rick i Morty Przedstawiają. Tom 3" - Marc Ellerby, Alex Firer, Jake Goldman, Stephanie Phillips
Niegdyś Gus, chłopiec z jelenimi rogami, przeżył wiele przygód, znalazł przyjaciół, miłość, szczęście, rodzinę i akceptację. Teraz, wiele lat później... wszystko zaczyna się od nowa. Chłopiec budzi się w dziwacznym świecie, w którym ostatni ludzie walczą o przetrwanie. Mówią mu, że jest wyjątkowy, że jest wybrańcem i że tylko ON może pomóc im uwolnić się od hybryd-ciemiężycieli.
"X-Men: Punkty zwrotne. Wojna o mesjasza" - Christopher Yost, Duane Swierczynski, Craig Kyle
Hope, pierwsza mutantka urodzona po Dniu M i zarazem ostatnia nadzieja na przetrwanie gatunku homo superior, uciekła w przyszłość, gdzie miała bezpiecznie dorosnąć pod opieką Cable’a. Są jednak tacy, którzy widzą w dziewczynce śmiertelne zagrożenie i nie spoczną, dopóki jej nie zabiją. Czy X-Force – grupa do zadań specjalnych pod dowództwem Wolverine’a – zdąży ją ocalić przed Bishopem i jego nowym straszliwym sojusznikiem? Jaką rolę odegra Deadpool? I czy Hope rzeczywiście uratuje mutantów przed wyginięciem, czy raczej… sprowadzi na nich zagładę?
"Kaczogród: Pierścień mumii i inne historie z lat 1942–1943" - Carl Barks
Kariera Carla Barksa jako rysownika disnejowskich komiksów zaczęła się w latach czterdziestych XX wieku i w tym zbiorze znalazły się jego najwcześniejsze dokonania na tym polu.
Tom otwiera „Złoto piratów” – pierwsza historia o kaczorach, do której rysunki współtworzył Carl Barks, a zarazem najdłuższa w jego dorobku (i w naszej kolekcji), liczy sobie bowiem ponad sześćdziesiąt stron. W tej opowieści Donald znajduje starą mapę i w towarzystwie siostrzeńców oraz pewnej papugi wyrusza na poszukiwanie pirackiego skarbu, a po płetwach depcze mu nie kto inny jak Czarny Piotruś. Z kolei w tytułowej opowieści Hyzio znika w tajemniczych okolicznościach, a Donald z dwoma pozostałymi siostrzeńcami musi odbyć podróż morską aż do Egiptu, aby go ratować. Inne komiksy opowiadają między innymi o kłopotach Donalda z tresowaną małpą oraz z żarłocznymi krukami, jego wybitnych zdolnościach handlowych, najdłuższym (choć niezmierzonym) skoku narciarskim w historii, zwariowanych wyścigach konnych czy ciężkiej pracy ratownika.
W tomie zobaczymy też pierwsze zatargi naszego kaczora z sąsiadem Jonesem.
"Cedryk: Ciepło, cieplej… zimno!" - Cauvin Raoul Laudec
Cedryk zawsze znajdzie sposób, żeby coś zbroić. Czasem nawet niechcący. A że pragnie szybko dorosnąć, aby imponować dziewczynom (szczególnie jednej!) i kolegom, ciągle wpada w kłopoty. Zdaje się, że skłonność do wygłupów odziedziczył po dziadku. Oto historie o staruszku, który lubi się śmiać ze wszystkiego, i o jego wnuku, który potrafi każdego rozbawić. Albo zdenerwować.
Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta Raoul Cauvin („Niebieskie Mundury”, „Kupidyn”) oraz rysownik o pseudonimie Laudec („L’an 40”, „Taxi girl”). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Tata umie wszystko”, „Co za mucha go ugryzła?!” oraz „Ciepło, cieplej… zimno!”.
"Thor: Preludium wojny światów" - Tony Moore, Jason Aaron, Mike Del Mundo, Lee Garbett
Thor przeszedł przez Hel, a teraz musi stawić czoło potędze samego Njeba! Czy zdoła uciec ze sławnego więzienia anielic z pomocą Walkirii i swojej śmiertelnie groźnej siostry – Angeli? Tymczasem agentka specjalna Roz Solomon szuka dla siebie nowego miejsca po upadku SHIELD – i staje oko w oko z lodowymi olbrzymami. To starcie zwiastuje straszliwą wojnę, która może na zawsze spustoszyć Dziesięć Światów – w tym Ziemię! Czy Gromowładnemu i jego drużynie uda się jej zapobiec?
Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzyli Mike del Mundo („Avengers”), Lee Garbett („Nieśmiertelny Hulk”) i Tony Moore („Deadpool: Martwi prezydenci”, „The Walking Dead”).
"Najwybitniejsi Naukowcy: Pasteur. Rewolucja drobnoustrojowa" - Jordi Bayarri
Niniejszy tom przedstawia postać francuskiego chemika i prekursora mikrobiologii – Louisa Pasteura. Wśród jego licznych osiągnięć należy wymienić m.in. metodę unieszkodliwiania bakterii w napojach – pasteryzację. Ponadto Pasteur był twórcą szczepionek przeciwko wściekliźnie, cholerze i wąglikowi, badał też zjawisko odporności poszczepiennej.
Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, omawiające najważniejsze odkrycia bohatera komiksu, oraz krótkie kalendarium jego życia. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri.
Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.
Sporo nowych komiksów. Czarolina mnie zainteresowała i w sumie już wcześniej Łasuch oglądałam serial a ponoć komiks ma mroczniejszy klimat :)
OdpowiedzUsuńMuszę wreszcie obejrzeć ten film. Zapowiadał się naprawdę ciekawe.
UsuńWidzę kilka interesujących pozycji :)
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa, które z nich zainteresowały Cię najbardziej. Powiesz mi?
UsuńKaczogród, Aladyn, Maska i Lucky Luke :)
UsuńMnie ciekawią "Kanibale Nowego Jorku" - Francois Boucq, Jerome Charyn ;)
UsuńJa generalnie rzadko sięgam po komiksy, ale akurat tutaj niektóre tytuły wydają mi się interesujące.
OdpowiedzUsuńSuper. Proszę, podziel się ze mną informacją, które z nich Cię interesują?
UsuńJa raczej komiksów nie czytam, ale mam w rodzinie miłośnika komiksów, więc podeślę mu link :)
OdpowiedzUsuńŚwietnie! Dziękuję za pomoc w dzieleniu się treścią mojego bloga. ;)
UsuńZ tymi z wydawnictwa Egmont miałam okazję się już zapoznać i są naprawdę świetne.
OdpowiedzUsuńNie jestem fanką komiksów, ale bardzo podoba mi się okładka Czaroliny, jestem ogromnie ciekawa tej historii.
OdpowiedzUsuńJa też, ale nie miałam jeszcze możliwości jej poznać. Podobno jest ciekawa.
UsuńSporo tego! Jako dziecko lubiłam czytać komiksy, może i juniora w końcu dopadnie.
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że tak się stanie.
UsuńKaczogród z sentymentu bym poczytała :) córkom polecę serię Mali bogowie
OdpowiedzUsuńJa nigdy nie przepadałam za Kaczorem Donaldem. Za to "Mali Bogowie" prezentują się interesująco. xD
UsuńU nas komiksy są ostatnio bardzo popularne więc na pewno coś wybierzemy.
OdpowiedzUsuń