wtorek, 27 czerwca 2017

"Disney: Art nouveau. Kolorowanki artystyczne"

"Disney: Art nouveau. Kolorowanki artystyczne" to książka do kolorowania bardzo podobna do "Disney: Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne", ale bardziej przemyślana i dopracowana. Jednakże to nie oznacza, że pozbawiona wad.

Marzysz o chwili relaksu? Chcesz choć na moment przenieść się do krainy fantazji? Dzięki tej książce taka podróż jest możliwa. Wszystko, czego potrzebujesz, to kredki i... niczym nieskrępowana wyobraźnia. Tym razem czeka na ciebie cała galeria postaci ze świata Disneya.  Pozwól, by nagromadzone w tobie emocje znalazły ujście i zamieniły się w feerię barw. Przekonaj się, że kolorowanie to idealny sposób na przywrócenie wewnętrznej harmonii - a przy okazji przypomnij sobie wielu, być może zapomnianych, bohaterów z ulubionych animacji Disneya.  

Postacie z klasycznych animacji Disneya, ożywione innowacyjnymi wzorami, inspirują do kolorystycznych eksperymentów, które pobudzą twoją kreatywność. To naprawdę wciąga!

"Disney: Art nouveau. Kolorowanki artystyczne" nawiązuje tematem do postaci z animacji studia, założonego ponad dziewięćdziesiąt lat temu przez braci Walta i Roya Disneyów. Zwodząca wzrok prześliczna okładka, niewiele zdradza ze swojej zawartości. Przewodnim tematem, poza uwielbianymi postaciami są kwiatowe ozdobienia. Podobnie, jak miało to miejsce w "Disney: Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne", obrazki zamieszczone w książce nie będą nikomu obce. Ilustracje te można znaleźć na wielu przedmiotach: notesach, piórnikach i koszulkach dla dzieci. Jednakże, w  obecnie omawianym dziele postacie nie są tak mocno oznakowane. Nie składają się z kwiatów, wręcz przeciwnie, te akompaniują im. Bohaterowie kolorowanki posiadają dużo szczegółów, ale nie tak wiele, jak poprzednio omawianego dzieła. Obrazki są bardziej przejrzyste. Czasami, postacie umieszczone na ilustracjach są za małe. Szczególnie ma to związek z bohaterami drugoplanowymi umieszczonymi na ilustracjach. Ich pokolorowanie to próba sił, bo najlepiej natemperowana końcówka kredki nie będzie potrafiła im podołać. Nie ma co wspominać o innej metodzie kolorowania. Wiele ilustracji posiada uzupełnione czarnym tuszem tła. Znowuż inne, czasami zajmujące dwie ze stron, to powtarzające się przedmioty lub wizerunki kilku lustrzanych odbić jednego bohatera w tej samej pozie. Kolorowanka nie została zaprojektowana przez jedną osobę, ale kilka. To też trzeba mieć na uwadze, że różne konwencje będą przedstawiać te same postacie. 

Technicznie, "Disney: Art nouveau. Kolorowanki artystyczne" prezentuje się tak samo, jak "Disney: Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne". Na początku książki, te same pokrzepiające zdania, opisujące niesamowite doznania czekające na odbiorcę. Kartki, z dobrej jakości papieru. Umieszczone na każdej ze stron ilustracje. Jednakże w obecnie omawianej kolorowance, nie zachodzą one ku środkowi książki, co zwiększa komfort kolorowania. 

W żadnym miejscu nie jest zaznaczone, że "Disney: Art nouveau. Kolorowanki artystyczne" i "Disney: Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne" są ze sobą w jakiś sposób połączone. Mimo to, najprawdopodobniej takie mieli intencje ludzie odpowiedzialni za obie kolorowanki. Ostatecznie na większe zainteresowanie zasługuje obecnie omawiana książka.
2 komentarze:

  1. Art nouveau i Disney to mieszanka ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raz na czas, dosłownie na chwilę sięgam po kolorowanki. Jednak to nie jest na moją cierpliwość. :D

    OdpowiedzUsuń