czwartek, 6 czerwca 2019

Seriale na podstawie książek i komiksów, na które warto rzucić okiem w wakacje 2019 roku

Fani seriali narzekać na niedobór atrakcji nie mogą. Przeważnie martwią się o to, jak znaleźć czas na obejrzenie wszystkiego, co chcieliby zobaczyć. Jednakże nadchodzą wakacje, więc nikt na brak wolnego czasu narzekać nie powinien. Oto lista najświeższych seriali powstałych na postawie książek i komiksów, która pomoże każdemu fantaście w odnalezieniu adaptacji najbardziej do niego przemawiającej.
The Umbrella Academy 

Historia ma swój początek 1 października 1989 roku. Tamtego dnia czterdzieści trzy kobiety na całym świecie zaczynają rodzić, mimo iż żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci zostaje adoptowane przez ekscentrycznego miliardera, sir Reginalda Hargreevesa, który wykorzystuje szóstkę z nich do stworzenia zespołu superbohaterów o nazwie The Umbrella Academy. Podczas gdy jej rodzeństwo walczy z przestępczością, Numer Siedem jest zmuszona prowadzić normalne życie.

Trzydzieści lat później rodzina spotyka się z okazji pogrzebu swojego ojca. Tymczasem Numer Pięć powraca z podróży w przyszłość, w którą wyruszył jako dziecko, informując o zbliżającej się apokalipsie.
 

Producent podjął odważną decyzję, inwestując w produkcję serialu opartego na niezwykle oryginalnym i dziwacznym komiksie super bohaterskim według scenariusza Gerarda Waya i oprawie graficznej Gabriela Ba.

The Walking Dead

Fabuła filmu rozgrywa się w obszarze metropolitarnym oraz w okolicy Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Policjant Rick Grimes budzi się ze śpiączki w świecie zdominowanym przez nieumarłych. Przed katastrofą stanowił zastępcę szeryfa, a teraz przewodzi grupą ludzi, która na każdym kroku staje w obliczu wyzwań świata, w jakim muszą przetrwać. Głównym celem bohaterów serialu jest szukanie schronienia i ucieczka z dala od hord zombie, które atakują każdą żywą istotę. Ich samo ugryzienie z czasem staje się śmiertelne i powoduje przemianę w chodzącego trupa. Ponadto zmagać się muszą nie tylko z zombie, ale również innymi ocalałymi.

Obraz przedstawia zachowania ludzkie w skrajnych przypadkach, gdy struktury społeczeństwa już nie istnieją.

 

Serial to adaptacja amerykańskiej czarno-białej serii komiksów z gatunku horror, stworzonej przez scenarzystę Roberta Kirkmana, oraz rysowników Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda.

Chilling Adventures of Sabrina






Sabrina Spellman to szesnastoletnia dziewczyna, która w połowie jest śmiertelniczką, a w połowie czarownicą. Wraz z ciotkami Hildą i Zeldą, kuzynem Ambrosem oraz magicznym kotem Salemem, mieszka w miejscowości zwanej Greendale. Na co dzień próbuje połączyć codzienność zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją, będącą przynależnością do Kościoła Nocy. Jednakże niebawem musi postanowić, do którego z dwóch światów chce należeć.

 
   

Sam serial opiera się na serii komiksów "Chilling Adventures of Sabrina" Roberto Aguirre-Sacasai i Roberta Hacka, rozpoczętej w 2014 roku. Ich dzieło to mroczniejsze spojrzenie na postacie z serii komiksów "Sabrina the Teenage Witch", autorstwa George'a Gladira.

Producentem filmu został Roberto Aguirre-Sacasa. Stanowił on też twórcę serialu "Riverdale", którego akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum opartym na komiksach Archie Comics.

Lucyfer

Znudzony diabeł porzuca rolę władcy piekieł i przenosi się do Los Angeles, gdzie otwiera klub nocny i zaczyna towarzyszyć  detektyw z wydziału zabójstw.


Postać Lucyfera stworzył Neil Gaiman w komiksie "Sandman", za którego oprawę graficzną odpowiadali m.in. Sam Kieth, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Michael Zulli. Na łamach tej serii Książę Piekieł opuszcza Piekło, a klucze wręcza tytułowemu bohaterowi. Później Lucyfer przenosi się do Los Angeles i zakłada pianobar o nazwie Lux. Jego dalsze historie przechodzą pod skrzydła Mike’a Carrey’a, który stworzył scenariusz do solowej serii o Lucyferze. Jednak to, co będziecie mieli okazję obserwować na ekranie, znacznie różni się od komiksowej wersji opowieści.

Gra o tron

Cała historia rozgrywa się na fikcyjnym kontynencie Westeros, na którym znajduje się Siedem Królestw od położonego na północy Muru do południowego Dorne, na pobliskim kontynencie Essos oraz okolicznych wyspach. Rozpoczyna się kilkanaście lat po buncie Roberta Baratheona przeciwko władzy Aeryse II Targaryena, po którego obaleniu w Siedmiu Królestwach zapanował pokój. Po śmierci królewskiego namiestnika Jona Arryna, panujący od czasu rebelii Robert Baratheon mianuje jego następcą swego przyjaciela z młodości i najwierniejszego sojusznika z czasów buntu, Eddarda Starka.

Fabuła serialu rozpoczyna się od ukazania nam losów rodu Eddarda Starka, seniora Północy Westeros, oraz jego rodziny: żony Catelyn z rodu Tullych, Robba, najstarszego syna i prawowitego dziedzica Winterfell, Sansy, urodziwej córki marzącej o zostaniu wielką damą, Aryi, często zapominającej o szlachetnym pochodzeniu na rzecz zabaw z niżej urodzonymi przyjaciółmi, Brana, pasjonata wspinaczki marzącego o przyszłości rycerza, najmłodszego z rodzeństwa Rickona, a także Jona Snow, bękarta Neda Starka.

Równolegle rozwijany wątek pokazuje dzieje Daenerys Targaryen i jej brata, którzy za Wąskim Morzem planują powrót i ponowne przejęcie królestwa, które utracili.



Serial powstał na podstawie serii książek "Pieśń lodu i ognia", będącej wielokrotnie nagradzaną i najlepiej sprzedającą się serią epickich powieści fantastycznych autorstwa amerykańskiego pisarza, George'a R. R. Martina. Aktualnie składa się ona z pięciu opublikowanych części, a dwie następne są jeszcze w trakcie tworzenia. Opublikowano także trzy dodatkowe książki, będące prequelami głównej serii.    
    
Good Omens

Historia rozgrywa się w 2018 roku, na chwilę przed Apokalipsą i Sądem Ostatecznym. Serial opowiada o piekielnym pomiocie, Crowleyu, oraz niebiańskiej istocie, Aziraphale. Te dwie postacie, niekoniecznie lubiące się na co dzień, zawiązują nietypowy sojusz. Chcą uratować świat przed zagładą. Czemu? Po prostu podoba im się na ziemi, więc planują razem pozbyć się swojego kłopotu, którym jest nastoletni Antychryst.


Ten mini serial, składający się zaledwie z sześciu odcinków, opiera się na książce "Dobry omen", autorstwa Terry'ego Pretcheta i Neila Gaimana. Przez lata duet ten bezskutecznie przymierzał się do przeniesienia jej na telewizyjne ekrany. Po śmierci Terry'ego Pratchetta,  Neil Gaiman nie zaprzestał zmierzać do celu.

1 komentarz: