09.03.2022 r. |
09.03.2022 r. |
Scenarzystą „Enoli” jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi „Pamiętników Wisienki”. Lucile Thibaudier to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu „Sorcières sorcières”.
"Książęta Demony: Książę Gwiazd" - Jean-David Morvan
09.03.2022 r. |
Scenariusz napisał Francuz Jean-David Morvan, zdobywca nagród festiwali komiksowych w Angoulême i Saint-Michel, współautor setek albumów z wielu serii, w tym doskonale znanej polskim czytelnikom sagi „Armada”. Rysunki są dziełem Paola Traisciego, włoskiego grafika, dla którego „Książęta Demony” to pierwszy duży projekt ilustracyjny, który zrealizował niedługo po ukończeniu Międzynarodowej Szkoły Komiksu w Pescarze.
"Lucky Luke. Kid Lucky: Niebezpieczne lasso" - Hervé Darmenton
09.03.2022 r. |
Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak „Big Twin” czy „Esmeralda”.
"O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk" - Michel Plessix
09.03.2022 r. |
Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji.
"Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga" - Brigitte Luciani
09.03.2022 r. |
"Młodzi Tytani: Beast Boy kocha Raven" - Kami Garcia
09.03.2022 r. |
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Zdawałoby się, że to zdarzyło się lata temu, ale minęło ledwie kilka dni, odkąd Rachel Roth odzyskała pamięć, uwięziła demonicznego ojca Trigona w swoim amulecie i opłakiwała złamane po raz pierwszy serce. Nie ma jednak czasu, by zamartwiać się przeszłością… Musi znaleźć sposób, by na dobre pozbyć się Trigona. Garfield Logan wciąż nie może uwierzyć, że ma moc przemiany w zwierzęta. Ponadto kontrolowanie nowo odkrytych zdolności jest trudne, a ich nieprzewidywalna natura może mieć niebezpieczne konsekwencje. Świadomość, że rodzice ukrywali przed nim taki sekret, powoduje, że czuje się bardzo samotny. Oboje szukają odpowiedzi, których udzielić może tylko jedna osoba: Slade Wilson. Kiedy Raven i Gar wpadają na siebie w Nashville, czują, że rodzi się między nimi więź, mimo tajemnic, które próbują przed sobą ukryć. Wiele zaufania i odwagi będzie potrzebne, by zaleczyć rany z przeszłości. Czy zdołają znaleźć w sobie akceptację tych najmroczniejszych stron? A może nawet miłość?
Kolejna powieść graficzna duetu artystów odpowiedzialnych za stworzenie bestselerowych albumów „Młodzi Tytani: Raven” i „Młodzi Tytani: Beast Boy” – scenarzystki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo.
"Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" - Rene Goscinny
09.03.2022 r. |
I dlatego nic go nie powstrzyma. Wspólnik z piekła rodem? Trzeba spróbować! Magiczny prezent urodzinowy? Czemu nie? Szalony pościg przez epoki? Jasne! A wszystko po to, żeby spełnić marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?
To piąty album z cyklu Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Zawiera tomy: Koszmary Iznoguda, Wspólnik Iznoguda, Urodziny Iznoguda oraz Iznogud wreszcie kalifem.
Postać głównego bohatera wymyślili dwaj legendarni francuscy autorzy: scenarzysta René Goscinny (Asterix, Lucky Luke, książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary (Corinne et Jeannot). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze powstały serial animowany i film fabularny.
"Marvel Classi. Punisher. Tom 2" - Garth Ennis
09.03.2022 r. |
frank Castle, samotny mściciel zwany Punisherem, słynie z tego, że od lat toczy wojnę z mafią. Dlaczego więc próbuje uratować jednego z jej szefów z rąk partyzantów w Afryce Południowej? Co więcej, w niedalekiej przyszłości czeka go pojedynek z Wolverine’em, a także z kimś, przez kogo przestępcy tracą ostatnio grunt pod nogami... i to dosłownie. Wkrótce Punisher odkryje też nieznany, mroczny świat pod ulicami Nowego Jorku – świat rodem nie tyle z opowieści gangsterskiej, ile z najprawdziwszego horroru!
Autorami tej historii są Garth Ennis i Steve Dillon, mistrzowie komiksu znani z tak kultowych tytułów jak „Kaznodzieja”, „Punisher Max” czy „Hellblazer”. Towarzyszą im rysownicy Joe Quesada („Daredevil”), Tom Mandrake i Darick Robertson („Transmetropolitan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Punisher” (2001) #6–7 i #13–26 oraz „Marvel Knights Double-Shot” #1. Komiks tylko dla dorosłych.
"Sandman: Pora mgieł" - Neil Gaiman
09.03.2022 r. |
Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Kelley Jones („Deadman”, „Batman”, „Moon Knight”), Malcolm Jones III („Dracula, „Spider-Man”) i Mike Dringenberg („Doom Patrol”).
"Przygody Smerfów: Smerfy i Krakukas" - Peyo
09.03.2022 r. |
Papa Smerf pracuje nad miksturą mającą zwiększyć plony smerfojagód, jednak eksperyment wymyka się spod kontroli i czarodziej wpada w poważne tarapaty. Niedługo potem wioska bohaterów zostaje zaatakowana przez straszliwego ptaka! Skąd się wziął ten potwór? Czy uda się go pokonać? Następnie poznamy Smerfa, który jest znudzony życiem w gronie przyjaciół i pragnie wyruszyć w podróż dookoła świata. Jak daleko zajdzie? Jakie niebezpieczeństwa napotka na swojej drodze?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
"Star Wars Film: Zemsta Sithów" - Alessandro Ferrari
09.03.2022 r. |
"Supergirl: Jak być super" - Mariko Tamaki
09.03.2022 r. |
Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Kara Danvers posiada supermoce. Potrafi latać. Wylądowała na Ziemi w kapsule z obcej planety. Jednak jej największymi zmartwieniami są wygrana w najbliższych zawodach lekkoatletycznych, świętowanie szesnastych urodzin i przetrwanie najnowszego megapryszcza. A może z pomocą swoich najlepszych przyjaciółek oraz lekko frustrujących, choć bezgranicznie kochających przybranych rodziców uda jej się dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zapomnieć o dręczących ją snach i przebłyskach z dalekiej, obcej przeszłości. Taki przynajmniej był plan, zanim niewielkiego miasteczka Midvale nie nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi... odkrywając sekrety z przeszłości Supergirl, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Kara ma teraz tylko dwie opcje: albo znajdzie sposób, żeby uratować swoje miasto i być super, albo poniesie spektakularną klęskę.
Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana autorka Mariko Tamaki („Pewnego lata”, „Harley Quinn: Breaking Glass”) połączyła siły z nominowaną do Nagrody Eisnera ilustratorką Joëlle Jones („Lady Killer”, „Catwoman”), aby stworzyć wciągającą opowieść o dorastaniu Supergirl.
15.03.2022 r. |
15.03.2022 r. |
W ogniu zemsty!
Korra
i Magowie Powietrza wracają do Świata Duchów. Zachwycająca niegdyś
kraina to teraz mroczne, wyjątkowo nieprzyjazne pustkowie. Krucha
równowaga między ludźmi a duchami zostaje zachwiana – generał Iroh
wystawia przy portalu wojsko.
I gdy wydaje się, że gorzej być nie
może, w Mieście Republiki kryzys mieszkaniowy przybiera na sile. Zhu Li
postanawia wystartować w wyborach prezydenckich, by pozbyć się
znienawidzonego prezydenta Raiko.
Czy Korra zdoła zachować neutralność i wypełniać obowiązki awatara?
Gra toczy się przede wszystkim o spokój obywateli i przyszłość portalu!
Drugi tom jest pełen akcji, ładnie narysowany i pozwala nam przeżyć kolejne przygody z bohaterami świetnego serialu. Empik.com
15.03.2022 r. |
Wielki finał serii!
Asami zostaje porwana, a Korra nie cofnie się przed niczym, żeby ją odnaleźć.
Problem w tym, że nie wie, gdzie jej szukać.
By uratować dziewczynę, awatar będzie musiała pójść na ugodę z wrogiem.
Tymczasem Tokuga żąda od Asami pomocy przy realizacji potwornego planu.
Chwila wahania może skutkować śmiercią tysięcy mieszkańców Miasta Republiki...
Czy Korra i Asami zdołają pokonać największego wroga?
Ciąg dalszy niezwykle burzliwej historii Marcusa Lopeza Arguello i
innych uczniów Kings Dominion. Album zawiera zeszyty Deadly Class
#36-39. CIEKAWOSTKI: komiks został zaadaptowany do formy serialu
telewizyjnego. Można go oglądać na HBO GO pt. "Szkoła zabójców".
"Ekokomiks: Po co nam lasy?" - Hubert Reeves Daniel Casanave Nelly Boutinot
17.03.2022 r |
Las był domem naszych przodków już w zamierzchłych czasach. Każde wejście do lasu jest jak podróż w czasie, która pozwala doświadczyć niebywałej żywotności tego ekosystemu.
Dzięki najnowszym odkryciom naukowców wiemy już, że świat roślin i świat zwierząt są bardziej do siebie podobne, niż myśleliśmy. Okazuje się, że drzewa, tak jak my, są istotami czującymi, na swój własny sposób. Powinniśmy zadbać o trwały rozwój lasów oraz zapewnić ochronę wszystkim gatunkom, które składają się na ich ekosystemy.
Te książki pomogą dzieciom zrozumieć świat, który je otacza.
Hubert Reeves, znany w frankofońskim świecie profesor astrofizyki i popularyzator nauki, w wieku 84 lat zadebiutował jako autor komiksów! Jest przekonany, że komiksy nie tylko świetnie tłumaczą złożone pojęcia, ale także przeformułowują je w nowatorski sposób, ułatwiając ich zrozumienie.
"Przyjaciółki: Przyjaciółki na zawsze" - Shannon Hale LeUyen Pham" - Shannon Hale, LeUyen Pham
23.03.2022 r. |
"Amazing Spider-Man Epic Collection. Kosmiczne przygody" to album komiksowy, zawierający w sobie zeszyty #326-333 "The Amazing Spider-Man", #10 "Annual", a także #59-61 "Web of Spider-Man" oraz #6 "Annual". Obecnie wszystko zostało złożone do zbiorczego wydania, atrakcyjnego wizualnie i stworzonego specjalnie z myślą o fanach postaci Spider-Mana.
Podczas eksperymentu dochodzi do błędu, w wyniku którego moce, jakie posiadał Peter Parker, ulegają niesamowitemu wzmocnieniu. To zdumiewające wydarzenie czyni go więc niezwykle potężnym, dając jednocześnie potężnego, energetycznego kopa. Doskonale się składa, bo pewni niebezpieczni złoczyńcy obrali sobie za cel wielu spośród bohaterów tego uniwersum. Niewykluczone, że to właśnie nowo opanowane zdolności mogą uchronić Spider-Mana przed śmiercią.
Pytanie tylko, skąd tak dokładnie wzięła się niepojęta moc superbohatera i czym tak naprawdę jest? Z kim tym razem przyjdzie mu się zmierzyć w ostatecznej walce? I, co najważniejsze, kogo uda się ocalić przed złem, które także rośnie w siłę?
"Uniwersum DC. Batman Detective Comics #1027" - Grant Morrison Scott Snyder Wolfman Marv
23.03.2022 r. |
Do powstanie tego niezapomnianego komiksu przyczynili się tacy twórcy jak: Brian Michael Bendis, Chris Burnham, Kelly Sue Deconnick, Matt Fraction, Klaus Janson, Dan Jurgens, Tom King, Emanuela Lupacchino, David Marquez, Dan Mora, Grant Morrison, Kevin Nowlan, Ivan Reis, Eduardo Risso, John Romita Jr., Riley Rossmo, Greg Rucka, Bill Sienkiewicz, Walter Simonson, Scott Snyder, Mariko Tamaki, Peter J. Tomasi, James Tynion IV, Brad Walker, Marv Wolfman, Chip Zdarsky… i wielu innych!
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskim, jubileuszowym wydaniu zeszytu „Detective Comics” #1027 oraz całą galerię okładek alternatywnych stworzonych przez najbardziej utalentowanych artystów komiksowych!
"Uniwersum DC Batman Metal. Batman Death Metal. Tom 3" - Scott Snyder Joshua Williamson Tynion James IV
23.03.2022 r. |
Razem z kolejnym rozdziałem sagi zamieszczamy dodatkowe epizody z serii pobocznych, autorstwa takich scenarzystów jak James Tynion IV („Justice League Dark”, „Batman”) czy Joshua Williamson („Flash”, „Suicide Squad”). Wśród rysowników warto wymienić Ragsa Moralesa („Liga Sprawiedliwości: Kryzys Tożsamości”, „Hawkman”) i Xermánico („Wonder Woman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Dark Nights: Death Metal” #5, „Dark Nights: Death Metal – Infinite Hour Exxxtreme!” #1, „Dark Nights: Death Metal – The Multiverse Who Laughs” #1, „Justice League” #53–57.
"DC Deluxe. Batman: Ego i inne opowieści" - Conner Amanda Cooke Darwyn Jimmy Palmiotti Paul Grist
23.03.2022 r. |
W słynnym komiksie „Batman: Ego” bohater przeprowadzi autopsychoanalizę, aby poznać prawdę o samym sobie. W opowieści „Batman/Spirit” wraz z zamaskowanym detektywem z Central City stawi czoło sojuszowi najgorszych łotrów.
„W Wielkim Skoku Seliny” po raz kolejny podąży tropem inteligentnej i pięknej Catwoman. A poza tym... jak zwykle: w przygodach obrońcy Gotham nie zabraknie sprzymierzeńców takich jak Robin czy Jim Gordon, ani śmiertelnych wrogów – Jokera czy Harley Quinn. Pewnego wieczoru Batman wybierze się nawet na randkę...
Darwyn Cooke (zm. 2016) stworzył scenariusze bądź rysunki do wielu serii komiksowych i powieści graficznych (m.in. „Catwoman”, „Strażnicy: Początek”, „The Spirit”, „Parker”) oraz seriali animowanych („Batman”, „Superman”). Za swoją twórczość otrzymał trzynaście Nagród Eisnera, dziewięć Nagród Harveya i pięć Nagród Shustera!
"Czarodzieje i ich dzieje" - Stefano Ambrosio
23.03.2022 r. |
"Delisie: Życie ma smak" - Maciej Kur
23.03.2022 r. |
Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów.
Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”. Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks „Emilka Sza”.
"Diabełki: Zabawy nie z tej ziemi" - Olivier Dutto
23.03.2022 r. |
Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka. Jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Pierwszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Z jakiej jesteś planety?”, „To nie my!” i „Zabawy nie z tej ziemi”.
"Marvel Fresh/. Doktor Strange. Tom 2" - Mark Waid Barry Kitson
23.03.2022 r. |
Galactus, jeden z najpotężniejszych bytów w kosmosie, został uwięziony w zaświatach. Doktor Stephen Strange musi go uwolnić, zanim nienasycony apetyt Pożeracza Światów doprowadzi do katastrofy i zniszczenia granicy między magią a nauką. Na szczęście Mistrz Magii ma do pomocy władców zaświatów, a także… Cleę, swoją dawną miłość. Nawet tak potężny sojusz nie zdoła jednak ujarzmić Galactusa, o ile ktoś nie weźmie na siebie obowiązków jego herolda. Czy to właśnie Doktor Strange zostanie nowym sługą Pożeracza Światów, który nie zna pojęcia dobra ani zła?
Autorami tej opowieści są Barry Kitson i Mark Waid, jeden z najpopularniejszych scenarzystów w świecie komiksu, znany z kultowego „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo” oraz takich serii jak „Avengers”, „Daredevil” czy „Fantastyczna Czwórka”. Rysunki stworzyli między innymi Scott Koblish („Deadpool”) i Jesús Saiz („Kapitan Ameryka: Steve Rogers”). Album zawiera zeszyty #12–20 serii „Doctor Strange” oraz zeszyt „Doctor Strange Annual” #1.
"Emma i Wioletta: Pierwsze wątpliwości" - Jerome Hamon
23.03.2022 r. |
Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Wioletta”.
"Giganci: Siegfried" - Lylian
23.03.2022 r. |
Scenariusz wyszedł spod pióra Lylian, a rysunki stworzył James Christ.
"Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja. Tom 3" - Janusz Christa
23.03.2022 r. |
Tom trzeci kolekcji zawiera długą historię „WOJE MIRMIŁA” w pierwotnej wersji gazetowej z odcinkami nigdy wcześniej niepublikowanymi w albumach oraz krótki komiks „PASOWANIE”. Komiks poprzedza wstęp redaktora naczelnego Klubu Świata Komiksu Tomasza Kołodziejczaka, a w posłowiu Krzysztof Janicz opowiada o odejściu rysownika z „Wieczoru Wybrzeża”. Album uzupełniają legendarny wywiad-rzeka „JANUSZ CHRISTA – WYZNANIA SPISANE” oraz unikatowy komiks „KALAFIT”.
23.03.2022 r. |
Scenarzystą tego pełnego sarkastycznego humoru i gorzkiej ironii komiksu niesuperbohaterskiego jest Nick Spencer, autor serii „Amazing Spider-Man”, „Ant-Man: Druga szansa”, „Kapitan Ameryka: Steve Rogers” i „Tajne imperium”. Rysunki stworzył Steve Lieber, znany między innymi z komiksu „Whiteout” i jego wyróżnionej Nagrodą Eisnera kontynuacji. Album zawiera zeszyty #1–17 serii „The Superior Foes of Spider-Man”.
"Sami: Nożownik z Fortville" - Fabien Vehlmann
23.03.2022 r. |
23.03.2022 r. |
Erzulie znalazła się w nieciekawej sytuacji: na świecie szaleje magiczna epidemia, a jej sprawca, Szankpanna – pan morów i plag – rośnie w siłę. Bogini zwraca się o pomoc do Anansego, pajęczego władcy opowieści. Lecz podstępny Ananse ma własne plany, przez co
Erzulie musi stanąć do nierównej walki, choć wie, że może zginąć, gdyż nawet bogowie są śmiertelni...
Scenariusz albumu stworzyli kanadyjska pisarka Nalo Hopkinson, znana z opowieści korzystających z duchowej tradycji ludów karaibskich, oraz brytyjski scenarzysta Dan Watters, specjalista od horrorów („Coffin Bound”, „The Shadow”). Rysunki są dziełem Dominike’a Stantona, amerykańskiego grafika znanego z takich serii jak „Doctor Strange/Punisher” czy „Pregnant Bitches of War”. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „House of Whispers” #7–12. Komiks dla dorosłych.
Trzeci tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1980 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego była przez kilka lat drugim obok „Thorgala” bestsellerowym cyklem komiksowym rysowanym przez Grzegorza Rosińskiego. Pod koniec lat 80. XX wieku artysta zaprosił do współpracy Zbigniewa Kasprzaka. Stworzony wspólnie piąty odcinek „Yansa” pt. „Prawo Ardelii” do dziś budzi emocje fanów próbujących wskazać, który rysownik jest autorem poszczególnych elementów dzieła. Począwszy od epizodu „Planeta czarów” Kasprzak został jedynym rysownikiem serii. W 1992 roku wyemigrował z Polski do Belgii, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Od ponad 20 lat jego pseudonim – Kas – jest dobrze znany miłośnikom komiksu w całej Europie. W ostatnich tomach serii scenarzysta dokonuje istotnych zmian w fabule. Centralne miejsce opowieści zajmują teraz nowe postaci, córki Orchidei i Yansa, które wzbogacają uniwersum fantastycznego dreszczowca. Kas uwielbia je rysować, o czym mówi tak: „Dzięki nowym elementom mogłem nadać historii moje własne piętno. Ten podcykl silniej koncentruje się na rodzinie i dzieciach”.
Trzecia część wydania zbiorczego zawiera cztery pełnometrażowe epizody serii: Księżna Ultis”, „Tęczowa plaga”, „Tajemnica czasu” i „Kraina otchłani”, a ponadto bogato ilustrowany materiał poświęcony roli André-Paula Duchâteau w rozwoju i popularyzacji literatury oraz prasy science fiction w krajach frankofońskich, a także okolicznościom, w jakich doszło do zmiany rysownika „Yansa”.
"Świat mitów. Odyseja" - Clotilde Bruneau
23.03.2022 r. |
"Heartstopper: Heartstopper. Tom 3" - Alice Oseman
24.03.2022 r.
Charlie i Nick tworzą szczęśliwą parę, ale wciąż boją się o to, co powiedzą inni.
Bo każda miłość potrzebuje wsparcia, żeby rozkwitnąć.
Trzeci tom cyklu Heartstopper opowiada o skomplikowanym procesie „wychodzenia z szafy".
Charlie i Nick są ze sobą szczęśliwi, ale nie potrafią cieszyć się sobą tak do końca, dopóki nie są szczerzy ze swoimi bliskimi i dopóki wciąż jest w nich lęk przed odrzuceniem i brakiem zrozumienia ze strony innych ludzi.
Choć rodzina Charliego i mama Nicka już o wszystkim wiedzą, w ich życiu wciąż są osoby im nieprzychylne – jak Harry czy brat Nicka – lub takie, którym chłopcy z różnych powodów boją się zdradzić swój sekret, jak Tao. Nie oni jedni wiele się o sobie dowiedzą podczas szkolnej wycieczki do Paryża– w tym tomie śledzimy też relacje par ich przyjaciół: Tao i Elle czy Tary i Darcy.
Ośmioodcinkowy serial Netflixa na podstawie pierwszego tomu Heartstopperaw przygotowaniu!
Emisja 1. sezonu (8 odcinków) w czerwcu 2022!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz