sobota, 20 października 2012

"Sekret: Siła" - Rhonda Byrne

Każdy człowiek przechodzi chwile załamania, gdyż nie ma ludzi niezłomnych. W takie dni warto mieć kogoś, kto wesprze i pocieszy. Jeżeli jednak czujesz się istotą kompletnie osamotnioną, odludkiem na tym naszym wielkim świecie, który nie ma nikogo bliskiego przy sobie, warto abyś zaopatrzył się w tę oto książkę wspomagającą ludzi dążących do osiągnięcia swoich marzeń.

Inspiracją do napisania tego dzieła przez Rhonde Byrne była książka, którą twórczyni otrzymała od swojej córki. "The Science of Getting Rich" - Wallace'a Wattlesa było dla wielu osób światełkiem w ciemnym tunelu, pomagającym wyjść z najciemniejszych chwil. Sama pisarka w przedmowie swoich książek informuje, że pozycja również pomogła jej, dlatego postanowiła napisać swój niezłomny sekret na sukces, a nieznany przez wielu, stary ale iście pomocny tom, udostępnić na swojej stronie Internetowej za darmo. 

Poprzednia pozycja wydana przez autorkę o tytule "Sekret" oraz film, o tym samym tytule, odniosły duży sukces. "Sekret: Siła" jest kontynuacją poprzedniego tomu, ale jak sama pisarka zaznacza, nie trzeba znać pierwszej części aby zapoznawać się z drugą. 

Metoda przyciągania polega na tym, aby uwierzyć w siebie, swój sukces i przeznaczenie. Należy uwierzyć w opisane, przychylne słowa, każdą porażkę traktować jak doświadczenie, nie poddawać się, wtedy wszystko czego pragniemy: pieniądze, sława, miłość, szczęście, dostatek - zostanie nam dane. Siła przyciągania to sposób na życie! 

"Sekret: Siła" - Rhondy Byrne podzielona została na sekwencje. Pierwsza dotyczy samego wstępu, ale to od przedziału "Czym jest siła?" dowiadujemy się o czym naprawdę jest ta książka. Dalej przeczytamy o: sile uczuć i wszystkim co jest z nią związanym, sile tworzenia i uczuciach towarzyszącym jej, kluczu do siły. Oczywiście tego wszystkiego jest znacznie więcej, w tej recenzji została podana tylko mała namiastka pozycji. 

Rhonda Byrne nie poprawiła znacząco swojego stylu pisania od powstania poprzedniego tomu "Sekretu", może z jednym wyjątkiem. Książka wydała mi się znacznie ciekawsza, ale momentami i tak się nudziłam, co pewnie spowodował brak całkowitej wiary w opisywaną metodę. 

Wydanie cieszy oczy i jest to najmocniejsza strona pozycji. "Sekret: Siła" swoim małym rozmiarem oraz ciepłymi barwami przypomina pamiętnik. Kiedy przechodzimy do wnętrza książki to wrażenie nie odstępuje nas na krok. Kartki zostały stworzone z wysokiej jakości papieru kredowego, dodatkowo każda z nich wygląda inaczej i jest unikalna, dzięki misternie wykonanym ilustracjom. Jakość pozycji również nie podlega dyskusji, prócz jednego szkopułu: książka została wydana w oprawie twardej, jednak papierowa okładka, bez której tytuł wygląda marnie, szybko może ulec zniszczeniu, o czym wie każdy, kto w swojej kolekcji posiada podobne wydania. Mimo wszystko tomik wygląda przyjemnie i chyba lepiej od swojego poprzednika. 

Czy warto zakupić "Sekret: Siła" - Rhondy Byrne? Jeżeli posiadacie pierwszy tom i chcecie uzupełnić swoją kolekcję o kolejny lub po prostu jesteście zainteresowani treścią, potrzebujecie wsparcia, to pewnie tak. Na mnie, podczas czytania, sposób myślenia autorki robił wrażenie i w pewnym stopniu zaczęłam wierzyć w przyciąganie, jednak po lekturze, gdy uświadomiłam sobie, że czas wracać do prawdziwego życia, czar prysł i pozostała mi jedynie pięknie oprawiona książeczka. 

 Dziękuję wydawnictwu Nowa Proza za egzemplarz recenzencki.